Prednáška: Výchova k manželstvu a rodičovstvu
Napísal Ivanna   
Streda, 12 Február 2014 13:05

Prednáška: Výchova k manželstvu a rodičovstvu

Občianske združenie Fórum života, ktoré sa už vyše 13 rokov zaoberá problematikou úcty k ľudskej dôstojnosti a podpore rodiny ponúklo možnosť obohatiť vyučovací proces v oblasti prípravy vašich žiakov v interdisciplinárnej výchove k manželstvu a rodičovstvu. Prednáška zameraná na zodpovedné prežívanie vzťahov, na význam sexuality, následky nezodpovedného správania sa, ale tiež na možnosti riešení v prípade nečakaného tehotenstva, ktoré sú v najlepšom záujme rodičov i dieťaťa sa uskutočnila na ZŠ Komenského (4.2.2014) a na ZŠ Mierovej (6.2.2014) pre žiakov 7. – 9. roč.

Ďakujeme lektorkám Ing. Elene Miškovičovej, PhD. A Mgr. Zuzane Stohlovej Kiňovej za priblíženie problematiky úcty k ľudskej dôstojnosti, podelenie sa s konkrétnymi prípadmi zo života a možnostiach riešenia, ktoré poodhalili našim žiakom kvalitu vzťahov, v ktorých nechýba úcta, zodpovednosť a trvalé ľudské šťastie.

s.Tarzícia

 
  • Pracuj dušou milujúcou Boha, pracuj rukami v službe biednym a chorým, akoby si slúžila samotnému Ježišovi. (List s. Filomene Gruszkovej, 29.08.1867)