Dobrá novina 2013 vo Svite
Napísal Ivanna   
Sobota, 15 Február 2014 06:47

DOBRÁ NOVINA je kolednícka akcia spojená so zbierkou pre projekty rozvojovej spolupráce v afrických krajinách a zároveň programom rozvojového vzdelávania počas celého roka. Skupinky detí sa vo vianočnom období vydávajú ohlasovať radostnú zvesť o narodení Pána v mestách a dedinách na celom Slovensku a stávajú sa tak poslami nádeje. Prostredníctvom Dobrej noviny si chceme spoločne uvedomiť, že sú krajiny v ktorých sa majú deti omnoho horšie, ako naše deti, krajiny v ktorých musia denne bojovať o prežitie.

Aj v našej farnosti navštívili koledníci Dobrej Noviny prihlásené rodiny - 26.12 v Podskalke a 29.12 vo Svite - a s radosťou im zaspievali koledy a zavinšovali. Svoj kolednícky program predstavili aj pri svätých omšiach v nedeľu 5.1.2014 v Podskalke a na Zjavenie Pána vo Svite.

Ďakujeme všetkým deťom, ktorí obetovali svoj voľný čas a s radosťou, chuťou a s úsmevom na tvári chodili a ohlasovali narodenie Ježiša. Poďakovanie patrí aj všetkým štedrým darcom a rodinám, ktoré koledníkov milo prijali, pohostili, obdarovali, ale hlavne prispeli tým, ktorí to potrebujú najviac – deťom v ďalekých krajinách.


Vďaka štedrosti všetkých darcov, ktorí finančné podporili projekt Dobrej Noviny sa vo Svite vyzbierala suma 1.192,75 Eur a v Podskalke 507,25 Eur. Deti za našu farnosť vykoledovali spolu sumu 1.700,00 Eur.

Z výťažku verejnej zbierky 19. ročníka podporí Dobrá novina v roku 2014 konkrétne projekty v subsaharskej Afrike, ktoré vytvárajú podmienky na dôstojný život detí, žien, mladých ľudí, rodín a komunít v týchto krajinách.

Všetkým koledníkom a štedrým darcom Pán Boh zaplať!

Tešíme sa ohlasovanie Dobrej Noviny 2014 :)

s. M.Tarzícia


Ohlasovanie Dobrej noviny očami detí...


...na čo najviac spomínam nie je behanie po Svite hore-dole, ale to, že keď sme koledovali u nás doma, naši dali Márii do rúk živé dieťatko a to môjho brata Miloška. Bolo to veľmi pekné! Dúfam, že deti v Afrike budú šťastné!

(Matej Kováč - Svit)


Toto bolo moje prvé koledovanie. Mal som šťastie, že ma pridelili k mojim kamarátom. Bolo to oveľa ľahšie, lebo ak by som nikoho z nich nepoznal bolo by to ťažké. Koledovanie bolo pre mňa veľkým zážitkom. Bolo obyčajné, ale na konci neobyčajné. Posledné dva domy, ktoré sme mali navštíviť boli ako návšteva, pretože to bol dom môjho kamaráta a môj dom. Bol som kráľ, len škoda, že som bol len jeden. Koruna na hlave mi stále utekala, proste dobrodružstvo :-) . Ale ten pocit, že sme vyzbierali peniaze pre chudobné deti, ten je úžasný i to hľadanie domov :-) . Tak to bola sranda. Bola to malá prechádzka po Svite.

(Marek Kormoš - Svit)

 
  • Pracuj dušou milujúcou Boha, pracuj rukami v službe biednym a chorým, akoby si slúžila samotnému Ježišovi. (List s. Filomene Gruszkovej, 29.08.1867)