Komunita PLAVNICA

 

návrat na komunity

Komunita PLAVNICAAdresa:
Plavnica 237, 065 45 Plavnica

Tel.:

00421/52-77-55-737

E-mail:
Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.

Sestry v komunite

s. M. Zbigniewa Jadwiga Kępka– predstavená domu
s. M. Anežka Pavlína Opicová
s. M. Zdenka
Monika Ernstová

Poslanie komunity:

Komunita PLAVNICA kaplnka

Komunita sestier bola zriadená v roku 2001. Kaplnka je zasvätená Panne Márii – Matke krásnej lásky a blahoslavenému Edmundovi.

S.M. Dobromila je predstavenou rehoľného domu. Pracuje ako učiteľka výtvarnej výchovy na Súkromnej umeleckej škole v Starej Ľubovni, venuje sa maľovaniu obrazov a tvorbe krížových ciest a pripravuje výzdobu kostola pri farských slávnostiach.

S.M. Zbigniewa sa venuje školskej a farskej katechéze. Vyučuje náboženskú výchovu na ZŠ v Plavnici a v Hromoši a taktiež v MŠ v Plavnici. Vedie mariánske skupinky deti a mládeže v rámci ZMM v Plavnici a v Plavči. Spolu s mladými hudobníkmi vedie detský spevokol. Spolupracuje s animátormi pri príprave detí a mládeže k sviatostiam. Venuje sa duchovnej príprave v advente a pôste, príprave detských sv. omší, organizovaní výletov a duchovných aktivít s deťmi a mládežou.

Aktívne sa zapájame do života farnosti a snažíme sa byť otvorené a nápomocné pri farskej pastorácii. Slúžime rozdávaním svätého Prijímania pri svätej omši a roznášaním Eucharistie chorým domov v nedele a sviatky.

 

Fotogaléria:

 

 

 

 
  • Pracuj dušou milujúcou Boha, pracuj rukami v službe biednym a chorým, akoby si slúžila samotnému Ježišovi. (List s. Filomene Gruszkovej, 29.08.1867)