Komunita ŽILINA SOLINKY

návrat na komunity

Komunita Žilina.Adresa:
Javorová 7
010 07 Žilina

Tel.:
0910 471 012

E-mail:
Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.

Sestry v komunite

s. M. Dominika

Monika Juhásová – predstavená domu

s. M. Faustína

Anna Špircová

 

Poslanie komunity:

Komunita sestier v Žiline bola zriadená v auguste roku 2007. Kláštorný byt v bloku na Solinkách je zasvätený Božskému Srdcu Ježišovmu a kaplnka Sedembolestnej Panne Márii – patrónke Slovenska.

Dve sestry - S.M. Faustína a S.M. Zdenka pracujú ako učiteľky materskej školy v Cirkevnej základnej škole s materskou školou Dobrého pastiera na sídlisku Solinky. Sestra Dominika čiastočne pracuje na vrátnici ZŠ, čiastočne v knižnici školy a tiež v Centre voľného času pri Farnosti Dobrého Pastiera, kde vyučuje hru na klavíri. Spolu so sestrou Faustínou doprevádzajú liturgické spevy hrou na organe vo farskom kostole. Okrem toho sa zapájajú do farskej pastorácie detí a mládeže – prípravou aktivíty pre deti počas adventu a Veľkého pôstu, modlitbou sv. ruženca s deťmi,  zúčastňujú sa adorácií, duchovných obnov a výletov, rozdávajú sv. prijímanie počas sv. omší. Sestra Faustína  má na starosti aj výzdobu kostola.

Fotogaléria:

 
  • Pracuj dušou milujúcou Boha, pracuj rukami v službe biednym a chorým, akoby si slúžila samotnému Ježišovi. (List s. Filomene Gruszkovej, 29.08.1867)